General Plywood Logo
MENÜ

Ahşap Lambri ve Ahşap Deck Nedir?

Lambri fırınlanmış ahşaptan yapılan oldukça dekoratif ve kullanışlı bir üründür. Kullanımdan önce üzerine emprenye, vernik, boya ve ahşap koruyucu malzemeler uygulanabilir olduğundan birçok alanda tercih edilir.

Ahşap Lambri Özellikleri

Hava geçirgenliği yüksek ağaç türlerinden üretildikleri için küf ve nem oluşumunu engellerler.

Uygulandıkları ortamlarda rahatlatıcı, ferah, dekoratif ve doğal görünüm sağlarlar.

Isı ve ses izolasyon değerleri yüksek olduğundan tercih edilirler.

Boyanabilir, cilalanabilir ahşap ürünlerdir.

Ahşap Lambri Nerelerde Kullanılır?

Lambriler doğal, sağlıklı ve uzun ömürlü yapılarından dolayı ev ve işyerlerinde yaygın olarak tercih edilen ahşap ürünlerdir. Teras yapımı ve dekoratif ahşap ürünler arasında yer alırlar. Uygulanacağı ortama göre boyanması ve montajı yapılması gerekmektedir.

Ahşap Lambri Suya Dayanıklı Mı?

Lambriler içindeki nem alınarak, kurutularak üretilir. Lakin buna rağmen bile ham halleri suya dayanıklı değildir. Koruyu vernik, boya vb. kimyasallar ile birlikte suya dayanıklı hale getirilmektedirler.

Ahşap Lambri Isı Yalıtımı Sağlar Mı?

Lambrilerin amacı ortamda dekoratif, doğal, sağlıklı duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılmasıdır. Esas amacı ısı yalıtımı olmamasına rağmen, ısı yalıtımına katkı sağlar. Özellikle lambri montajından önce ısı yalıtım plakalarının uygulanması ile oldukça yüksek ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz.

Ahşap Lambri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İklim, zemin ve uygulanacağı yere göre en uygun lambri tercih edilmesi en önemli unsurlardan biridir. Nitekim bu unsurlar göz önüne alınmaz ve uygunsuz malzeme kullanılır ise istenilen sonuçlar elde edilemez.

Ahşap Lambri Fiyatları

Lambri fiyatları kalitesine, ahşap cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Size en uygun modeli en iyi fiyata sunmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0%