General Plywood Logo
MENÜ

Çatı ve İzolasyon Malzemeleri

İzolasyon malzemeleri ses, ısı ya da sıvıların engellenmesine yönelik olarak kullanılan malzemelerdir. Amaçlarına göre kullanıldıkları konfor alanına katkı sağlarlar. Yalıtım özellikler yüksek olduğundan dolayı elektrik, doğalgaz gibi tüketimlerde büyük ölçüde tasarruf sağlarlar.

Çatı İzolasyonu Nedir?

Çatılarda ısı kaybını en aza indirmek için yapılan izolasyon, yalıtım şeklidir. Isı kaybınızı en aza indirerek konfor alanınıza katkı sağlar.

İzolasyonun Faydaları Nelerdir?

İzolasyon veya ısı yalıtımı kış aylarında sıcaklık kayıplarını, yaz aylarında ise sıcaklık artışını engelleyerek konfor alanlarınızda kalite artışı ve ekonominize tasarruf sağlar.

İzolasyon yapılan alanda sıcaklık dengelenir terleme ve küflenme gibi sağlığınıza zarar verecek etkenler ortadan kaldırılır.

İzolasyon, ses yalıtımında da etkili bir yöntemdir. Dışarıdan gelecek gürültülere karşı etkili olmasından dolayı tercih edilir.

Doğru izolasyon malzemesi seçimi ile yaşam alanlarınızı yangın vb. felaketlerden korur.

Çatı ve Isı Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

İzolasyon yapılacak yerin ve kullanılacak malzemelerin çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Örneğin ısı, ses yalıtımı, yangın güvenliği ve titreşimi önlemek adına camyünü kullanılır. Isı yalıtımı, ses yalıtımı için ise taşyünü kullanılır. Poliüretan ve Polistren malzemeler sadece ısı yalıtımı sağlar. General Plywood olarak size en uygun izolasyonu sunuyoruz.

Çatı ve İzolasyon Malzemesi Fiyatları

İstenilen özelliklere ve uygulama yapılacağı yere fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Size en uygun izolasyon ve yalıtım çeşidini keşfetmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0%