General Plywood Logo
MENÜ

Sandwich (Sandviç) Çatı ve Cephe Paneli Nedir?

Sandviç paneller çatı ve cephelerde kullanılan, yapılarınızı dış etkenlerden koruyan ve en çok tercih edilen ürünlerdir. Sağlam, uzun ömürlüdürler. Güçlü bir duruş için pratik ve ekonomik çözümler sunarlar.

Yoğunluğu yüksek metal yüzey arasına, kalın ve yoğunluğu düşük yalıtım malzemesi kullanılarak üretilirler.

Sandwich Panel Özellikleri

Binaların çatı ve dış cephelerini kaplamak amaçlı kullanılırlar

Ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve yangına dayanım özellikleri yüksek olduğundan tercih edilirler.

Sandwich Panellerin Kullanım Ömrü

Kompozit bir panel olan sandviç paneller, iki metal yüzeyin bir araya gelmesinden oluşurlar. Kullanılacağı yere, iklim şartları vb. etkenlere göre iç yalıtım malzemesinin tercih edilmesi kullanım ömrüne doğrudan katkı sağlayacaktır.

Sandviç panellerin dış yüzeyi, sıcaklık değişimlerine, UV ışınlarına ve dış çevre şartlarına karşı dayanıklı olmalıdır. İç yüzeyi ise, yapının iç ortamından kaynaklanabilecek kimyasal ve fiziksel etkiler ile yoğuşmaya karşı dayanıklı olmalıdır.

Bunun yanında yapının ihtiyacına uygun olarak kullanılan yalıtım malzemesi ile oluşturulan sandviç panellerin maruz kalacakları yüklere göre taşıma kapasiteleri de doğru hesaplanmalıdır.

Sandwich (Sandviç) Panellerin Ölçüleri

Endüstriyel yapıların ve sosyal alanların yanı sıra, askeri, zirai, prefabrik yapılar, şantiye binaları, silolar gibi alanlara da uygulanabilen sandviç panellerin faydalı eni 1000 mm, boyu ise projenizin ihtiyacına uygun ölçülerde General Plywood tarafından sizlere sunulmaktadır.

Sandviç panel ebatları hesaplanırken yalıtım kalınlığı da dikkate alınmalıdır. Yalıtım dolgu tipleri ve kalınlıkları yapınızın özelliğine göre seçilmelidir.

Yapınızın çatı ve cephesinde kullanılacak Sandviç Çatı ve Cephe Panelleri’nin yalıtım tiplerine göre kalınlıkları; PUR / PIR yalıtım tipinde 40 mm ile 200 mm, Mineral Yün yalıtımında 50 mm ile 150 mm, EPS yalıtımında ise 40 mm ile 150 mm arasında değişmektedir.

Soğuk Depo Panellerde PUR / PIR yalıtım kalınlıkları 80 mm ile 200 mm arasında olmalıdır.

Akustik Panellerde Mineral Yün yalıtım kalınlıkları 50 mm ile 150 mm arasında değişmektedir. Sandviç panellerin ölçüleri ve diğer teknik bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0%